Кошик
7335 відгуків

Крижма

Обряд хрещення, це свого роду друге народження людини. Хрещення дає настанови для праведного життя. Це особливий обряд, який очищає духовний світ новонародженого і вимагає борг віри і покаяння. Так як дитина не в силі виконувати ці умови, допомагають йому в цьому хресні батьки. Вони беруть на себе відповідальність виховувати малюка в дусі православ'я.

 

Таїнство хрещення

За старими традиціями, всі витрати, які виникають при купівлі всього потрібного для хрещення, покладаються на хресних батьків. Зазвичай, крижму купує хрещена мати. Крижма – це пелюшка, особлива тканина або новий рушник. У нього огортають дитини після триразового занурення у воду. За церковним звичаям це повинна бути біла одяг для немовляти або нова біла сорочка для дорослої людини. Також хресна приносить на обряд сорочку і шапочку, на якій є стрічки різних кольорів і мережива. Сорочка зберігається протягом усього життя. Якщо дитина захворіла, використовують рушник щоб занурити його. Вважається, що воно додає сили і допомагає від недуги.

 

Сучасний погляд

У сучасному суспільстві підхід до кожної справи відбувається дуже ретельно, враховуючи тенденції моди і краси. Візуальні ефекти враховуються в кожній дрібниці. Так і в нашому випадку, при виборі крижми варто звертати увагу на її зовнішній вигляд. Але не варто забувати про зручність. Крижма повинна бути з натурального матеріалу, м'якою і швидко вбирати воду. Існують різні варіанти, але оптимальними будуть бавовняні або крижми з льону. Дотримуючись правил, які вказані в текстах богослужителей, крыжмой називають одяг з блискучою ризою. Зараз існує безліч варіантів і можливостей індивідуального пошиття крижми. В основному використовуються крижми-рушники, якісь набори, що складаються з костюмів, крижми, рукави і т. д. Дуже часто використовуються прикраси у вигляді вишивки хрестиків золотистої або срібною ниткою. Досить актуальні атласні крижми. Вони виглядають чудово, але потрібно звернути увагу на присутність додаткового бавовняного шару. Цей шар призначений для поглинання води. В залежності від погодних умов, а саме температури, потрібно підбирати підходящі варіанти. Коли тепло – можна використовувати крижми з вуалі або ситцю, у зворотній ситуації актуальними будуть махрові тканини.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner